Як стати видавцем...

Критика, рецензії > Фахова книга

Як стати видавцем...

А. Судин, ст. викладач УАД | 25.11.15 18:11:58

Верба Т.М. Издательский бизнес изнутри. От рукописи к бестселлеру: пошаговое руководство по подготовке книги к печати, производству и продвижению. – Днепропетровск: Баланс Бизнес Букс, 2015 –208 с.

Один із найдинамічніших бізнесів у світі – бізнес видавничий. По-перше, він дає змогу досить швидко розвинутися у порівнянні з деякими іншими підприємницькими видами діяльності, а по-друге, за відповідних умінь і бажань розпочати його інколи можна мало не з нуля. Головне, щоб була ідея. Уже не говорячи про його престижність у будь-якому суспільстві. Всюди – і в історичному плані, і сучасному – це найповажаніший бізнес. МИ видавців інколи й за бізнесменів не маємо, виділяючи в їхній роботі то просвітницьку, то наукову, то культурну, а то й громадську діяльність.
Хоча, ясна річ, щодо «з нуля» -- це, до певної міри, перебільшення (особливо якщо про початковий капітал). Хіба що – якщо про ідею – це на сто відсотків істина. Книга як предмет виготовлення може здійснюватися хоч... на одному комп’ютері, під’єднаному до принтера.
І все ж... якщо говорити саме про підприємництво у цій галузі, не все, без сумніву, так просто і бадьоро. Зрештою, як із більшістю напрямів бізнесу.
Якщо не мати відповідних знань, здобутих у відповідному навчальному закладі, а відтак не начитатися відповідної літератури, то домогтися позитивних результатів буде нелегко. Причому якраз саме в цій галузі підприємництва це загалом ускладнено, оскільки потрібна не лише спеціалізована освіта в галузі, яку любиш і якій присвячені книжки, що хочеться видавати, але й підприємницькі знання і навики, що лежать у межах і менеджменту (формування і організації підприємства), і економіки (планування), і маркетингу (від цінової політики до збуту і просування).
Власне, саме таким питанням і присвячений своєрідний посібник потенційного видавця-бізнесмена авторства Тетяни Верби «Видавничий бізнес ізсередини», у якому висвітлено основні напрями, у яких мав би мати перші і головні знання майбутній видавець. Особливо, якщо не починав свою освіту саме як видавець.
Одразу треба наголосити, що мова іде головним чином про книжкове видавництво, а не преси. Адже видання книжок, у принципі, і складніше в ринковому розумінні, і різноманітніше.
А також варто одразу додати, що це видання, що з’явилося в асортименті видавництва «Баланс Бізнес Букс», відомого спеціалізацією в галузі літератури ділового, підприємницького спрямування (економіка, менеджмент, маркетинг), належить до «класу книжок», призначених для бізнесової освіти тих, хто хотів би здобути інформацію про основні кроки, які треба здійснювати у видавничому бізнесі, аби домогтися позитивних результатів не лише у поширенні знань з допомогою видання книжок, але й у підприємництві, пов’язаному з книгою як товаром. Товаром, який має продаватися і приносити прибутки.
Тетяна Верба, будучи керівником самого видавництва «Баланс Бізнес Букс», тобто практиком, а також і випускницею Української академії друкарства (колись Українського поліграфічного інституту) спробувала сконцентрувати в цьому короткому посібнику, чи, як вона це зазначила в підзаголовку, «покроковому керівництві», квінт-есенцію знань про ринкове існування і ефективну діяльність видавництва. Частина прикладів у книжці навіть використовує набутий досвід видавництва, що піднімає її професійно спрямовану вартість.
Книга, незважаючи на відносно невеликий обсяг, складається з тринадцяти розділів, де висвітлено найголовніші питання, що постають перед видавцем як підприємцем. У стисло викладеній інформації (як це характерно і для зарубіжної бізнесової літератури, яку часто видає видавництво, і яка, можливо, послужила зразком викладення матеріалу, не ускладненого великими обсягами інформації) подано розшифрування основних вузлових моментів у видавничій роботі: і структура видавництва, і особливості планування, і робота з головним постачальником – автором, і деякі технологічні процеси додрукарської підготовки, чи друку, ділового співробітництва з друкарнями, способи просування продукції і застосування специфічних засобів реклами, збуту, і навіть створення корпоративного сайту. Увага приділена навіть питанням корпоративної ідентичності і іміджу видавництва.
Іноді послідовність викладення матеріалу не зовсім традиційна для знань із менеджменту чи маркетингу, але загалом із книжки можна почерпнути чимало інформації, корисної видавцю-початківцю. Вона містить досить конкретизовані рекомендації і не перевантажена дрібними деталями.
Звичайно ж, видання розраховане у першу чергу на тих, хто не здобував освіти в галузі видавничої практики, тобто на людей із інших галузей підприємництва, для яких стисло викладається те, що є відмінним стосовно інших видів бізнесу, хоча для них усе ж будуть необхідні попередні знання із тих інших галузей, наприклад, менеджменту, маркетингу, ціноутворення, збутової політики, аби зрозуміти, яким чином відповіді процеси відбуваються саме у видавничій справі.
Без сумніву, це не підручник для студента, оскільки видання не розраховане і не претендує на методичність викладу, достатню для навчання у спеціалізованому навчальному закладі, повноту і фахову різнобічність, відповідність до інших дисциплін, однак цілком може у наших умовах стати додатковим посібником. Особливо враховуючи те, що у нашій країні професіонали досі користуються виданнями російських авторів (нехай і досить скрупульозно скомпонованими, але мало доступними українським студентам). В Україні підручника з видавничого бізнесу поки що нема (якщо не враховувати невеличке видання В. Теремка «Основні засади видавничого бізнесу», яке вийшло вже досить давно і теж, власне, тільки почало початок для створення навчальних видань у цій галузі), хоча спеціальність «Видавнича справа і редагування» присутня у чималій кількості університетів, або ж, щонайменше, є дисципліна «Видавничий бізнес», «Видавнича справа» тощо при спеціальностях, пов’язаних із журналістикою. Зрештою, і автор цих рядків веде такий курс в Українській академії друкарства, а відтак хотів би мати добру підставу до рекомендації студентам.
Щоправда, що ще дуже заважає в цьому випадку стати книжці активно використовуваною в Україні в навчальних процесах, це мова. Адже мова навчання у цій галузі у нас таки переважаюче українська, а книжка вийшла російською.
Під час форуму видавців у Львові авторка зазначила, що ухвалу видати книжку російською спонукала ринкова ситуація, тобто «замовниками» книжки стали в першу чергу російськомовні читачі із колишніх країн радянського союзу -- Середньої Азії, а також Білорусі. Можливо, розрахунок був і на те, що наразі «ділова мова» і в Україні також головним чином російська.
А відтак є план найближчим часом видати і україномовний варіант «покрокового керівництва з підготовки книги до друку, виробництва і просування».
Можна сподіватися, що так воно і станеться, і за умови узгодження змісту із фаховими програмами навчання, стане непоганим посібником для професіональної підготовки видавців в Україні. Адже студентам і справді потрібен такого типу посібник.

Відповісти на статтю

Mamie | 14.11.17 09:41:26

Each and every individual wearer's chosen colour scheme is the pandora disney uk the actual trickiest decision they'll encounter. The Pandora jewellery series is so all-encompassing that a full rainbow of options can be bought for collectors to delight in, whether you have a new preference for brights, darks or something at the center. However, those ladies who like to keep things simple could possibly be glad to hear that it may not be all about bold shades. There is a number of Pandora jewellery out there that avoids making daring statements with colour simply by opting instead for white wine detailing and clear gemstones. If you're someone whose style statement is more black-and-white than all things bright, this is what you want. Choose from a selection of silver beads that detail patterns with white enamel, whether that's a bead which includes a white flower pattern or perhaps a striking Ying and also Yang bead. It's not just white enamel that adds into the pure look of these types of simple yet stunning bits; opt for beads made from white murano glass, beans with mother of pearl droppers or MOP heart detailing, or silver beads with white moonstone as being a central feature.

Once you've chosen beads that look right in white for the pandora disney princess Pandora appearance, you can string them together upon a whitened braided leather bracelet intended for an all-round white glimpse. Other items of Pandora jewellery are offered, including rings, earrings plus neckwear, which feature bright detailing or clear cubic zirconia. In the matter of luxury Lovepods 18ct white gold pieces, you may also enjoy the elegance of sparkling diamonds. Pandora 1st opened its box regarding luxury jewellery in 1982, and has since become one of the world's most popular jewelry brands. Goldsmith Per Enevoldsen and wife Winnie established Pandora in Copenhagen and, when its popular appeal bracelet concept was launched ten years ago, Pandora jewellery soon grew to become an international success together with a domestic one. Today, Pandora continues to win new fans on a daily basis with its original method to accessories, all the time introducing a consistently exquisite and surprising variety of pieces to Pandora's container.

Pandora Beads Jewelry provides a great opportunity to pandora disney charms form a beautiful gift which lasts a lifetime. There a variety of occasions which a beautiful bracelet with beautiful charm beads from Pandora Beads Jewelry can be offered. Each bead is chosen individually therefore you can build completely authentic and personalized gifts for that one you love. There's no better way to express "I Love you Momma! " than by giving her an attractive charm beads bracelet this expresses with each charm the amount you care. There is a great variety of beads available, which makes finding the ideal one to match this style and personality on the receiver. A perfect occasion to offer a beautiful charm-beads bracelet out of Pandora Beads Jewelry is good for Mothers Day. Mom may be there for us many our life, to aid us with everything good or bad. She has cared for us, wiped our noses as well as tears, and has constantly been there for support and love. There is no better way to give you thanks than a beautiful personalized gift which she'll treasure forever.

There are many beads to choose from, you can find kinds disney princess charms that happen to be associated with her character directly, or create a bracelet of your respective family. Of charm-beads related to Mothers Day and friends and family time spent together. As stated earlier, there are many different charm beads available, it's only a matter of looking through these individuals and getting creative. You can personalize a bracelet together with her Zodiac, with wonderful flower charm beads, or even other interesting and enjoyment designs. Also, anyone can find a few charm beads to build a beautiful charm beads bracelet as there is a wide range of materials and prices obtainable, making it affordable for virtually every budget. Once you've selected the charm beads, they're just strung on the bracelet plus the gift is ready being presented. Why not make this Mothers Day added special? It's the perfect probability to show Mom how much you truly love her. You is capable of doing it as a own gift from you, or why not get all the family involved. Each member on the family to choose a charm that'll all come together in a beautiful family gift that will everyone participated in.
Відповісти на статтю