Нові багателі

Новини

Нові багателі

Видавництво "Дух і літера" | 18.11.17 16:05:36

Валентин Сильвестров. Нові багателі. -- Музичні твори на трьох компакт-дисках у виконанні автора. — К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017.

До 80-річчя видатного українського композитора Валентина Сильвестрова видавництво "Дух і літера" підготувало та випустило новий компакт-диск "Нові багателі".

Нова музика Валентина Сильвестрова відкриває слухачам свіжі сторінки його «багательного епосу». Маестро назвав їх «симфоніями для фортепіано» (у прямому значенні слова «симфонія» — співзвуччя). Це — «симфонія миттєвостей», «мелодії мовчання», куди входять не лише звуки, а й паузи — як музика». Особливістю цих дисків є авторське виконання музики в домашніх умовах запису: слухача запрошено в камерну атмосферу народження цього унікального «аудіощоденника», виданого до ювілею композитора.

«П’єси для фортепіано, що виникали без задуму та спонтанно з 2005 по 2017 рр., я назвав «Багателі». Це величезний матеріал (близько 30-ти годин звучання), який складається із циклів по 2—10 п’єс, і все це я зібрав у надцикли, кожен з яких має бути виконаний як один текст (attacca), складений із ланцюжка музичних миттєвостей. Один диск, подібно концерту в одному відділенні, звучить 70 хвилин без перерви. Я наполегливо рекомендую слухати кожен диск без перерви: тоді стануть очевиднішими метафоричність цієї музики й те, що це не неоромантизм, не стилізація, а можливо, нова прихована актуальність і новизна. Можна згадати О. Мандельштама: «Можливо, ще до вуст уже народився шепіт…» Пропоновані три CD — «Багателі-XXIV», «Багателі-XXV» і «Бага телі-XXVІ», — на мою думку, найточніше і найправильніше відтворюють цілісність і метафоричність цих надциклів. Я би назвав їх «симфоніями для фортепіано» (у прямому значенні слова «симфонія» — співзвуччя). Це — «симфонія миттєвостей», «мелодії мовчання», куди входять не лише звуки, а й паузи — як музика. Можливо, тут виявить себе одна з функцій музики — бути розрадою…» Валентин Сильвестров
Відповісти на статтю