Вийшла у світ книга легендарного київського колекціонера та антиквара Олександра БРЕЯ «НЕСКУЧНОЕ СОБИРАТЕЛЬСТВО»

Новини

Вийшла у світ книга легендарного київського колекціонера та антиквара Олександра БРЕЯ «НЕСКУЧНОЕ СОБИРАТЕЛЬСТВО»

Ольга Стельмашевська | 18.11.17 14:11:30

Адреса «Андріївський узвіз, 3» і ім'я «БРЕЙ» давно стали своєрідним паролем для всіх поціновувачів і збирачів першокласного вітчизняного і закордонного мистецтва. Поява книги «Нескучное собирательство» справжня «бомба» і безсумнівний майбутній бестселер. Тим більше, написана вона дуже своєчасно – в епоху глобального попиту на нон-фікшн, як світовий тренд (англ. non-fiction, сюжетна лінія ґрунтується виключно на реальних подіях з життя автора), затребуваний читачами всього світу, зокрема і України. Якісний та читабельний нон-фікшн на основі суто українського світу мистецтва – взагалі велика рідкість як на вітчизняному арт-ринку, так і в нашому книговидавництві.

«У цій книзі я розповідаю про життя колекціонерів за радянських часів, про яке досконало знають лише одиниці із тих, то ще нині живі. У моїх спогадах я даю характеристики своїм друзям і колегам, а також висловлюю свої думки про творчість улюблених художників. 15 років мого колекціонування, які припали на радянський період – начебто й небагато, але цей час в моєму житті був перенасичений безліччю подій, зустрічей, смішних, сумних і зворушливих випадків. Це дуже щира і захоплююча книга, а тому, сподіваюсь, вона знайде свого читача».


У Олександра Брея сьогодні ідеальне реноме на вітчизняному арт-ринку. І не тільки завдяки тому, що він перший заснував в незалежній Україні антикварний салон на знаменитому Андріївському узвозі в Києві і перший організував антикварний аукціон, став законодавцем моди на закарпатський живопис. А ще й тому, що його ім'я - це завжди гарантія справжності! Брей - колекціонер з 40-річним стажем і володар великого зібрання полотен українських і російських майстрів XIX-XX століть. Колекція відрізняється іменами першої величини, які з'являються в Україні і за її межами вкрай рідко. Всі, хто працює зараз на українському ринку - його учні, але жоден з них до сьогодні не перевершив свого Вчителя.

За словами арт-критика, куратора сучасного мистецтва Костянтина Дорошенка, - «Брей підняв зовсім на інший рівень антикварний ринок в Україні, оскільки в колишньому СРСР це була барахолка, комісіонка, або щось напівлегальне. Але саме він вирвав цю ситуацію з антикварним живописом із «пострадянщини» і переніс своїми зусиллями в загальноприйнятне цивілізоване русло….». А це вже, беззастережно - слід в історії.

У 1994-му Брей заснував антикварний салон і перший в Україні аукціонний будинок під назвою «Антик-Центр». У 2015-му цей унікальний і сучасний простір відкрився після реконструкції під назвою «Брей-club», який зараз діє як клуб любителів мистецтва і виставковий центр. У 2017-му у київському видавництві Art Huss виходить у світ його книга, яка безсумнівно стане бібліографічною рідкістю. Адже, крім ненудної розповіді про наш арт-світ, у неї ввійшло понад 400 ілюстрацій і репродукцій картин з приватної колекції самого автора.

Олександр Брей: «Ще з дитинства я цікавився мистецтвом, відвідував виставки, захоплювався імпресіоністами. Поштовх до колекціонування дав мені дядько Валерій Миколайович Кончаковський, який збирав твори мистецтва, а в гості до нього в будинок на Андріївському узвозі, 13 часто приходили цікаві люди - художники, літератори. Там я «заразився» вірусом збирання. Першими у мене з'явилися акварель Костянтина Рудакова, етюд Абрама Архіпова, малюнок Леоніда Пастернака... Починав з живопису срібного століття (кін. XIX - поч. XX ст.). Тоді не в пошані було радянське мистецтво, якість якого дуже знизилася через ідеологічне пресування 30-х років. В кінці 70-х почав купувати роботи українських художників - Миколи Глущенка, Сергія Шишка, Олексія Шовкуненка ... ... Будь-який колекціонер гідний поваги, оскільки всі свої сили, засоби та вільний час витрачає на пошуки раритетів, унікальних речей, акумулює їх і зберігає для нащадків. Всі музеї поповнюються за рахунок таких колекцій, тому таку справа важливо підтримувати. Колекціонування - це державна справа ... »
Відповісти на статтю