«Чорні вівці» вирушили на Форум видавців

Новини

«Чорні вівці» вирушили на Форум видавців

Лілія Шутяк | 14.09.17 11:12:10

Сьогодні у Львові стартує 24-й Форум видавців, який триватиме до 17 вересня. Участь у ньому візьме близько 200 видавництв і книготорговельних організацій, понад 1100 авторів, інтелектуалів, художників і культурних діячів з України та інших країн.
Дитяче арт-видавництво «Чорні вівці» також представить тут свої новинки. Серед них – «Африканські казки» Рока Піно та Крістофа Родлера, український переклад яких вперше з’явиться саме на Форумі. Захід відбудеться 13 вересня у формі вистави дитячої театральної групи «Колесо» за участю авторів. Початок о 15:00. Локація – Перший театр, вул. Гнатюка, 11. Вхід вільний.
Казки, зібрані в цій книжці, розповідають, чому, наприклад, у слонів тільки один малюк, чому курям не можна жити в одній хаті з людьми, чому гіпопотами весь час сидять у воді або чому кажан боїться сонця. Ці казки – живі оповідки, які старші люди розповідають дітям чи дорослим, коли присідають разом спочити в затінку під деревом, або тихими африканськими вечорами перед сном.
Ще однією новинкою стане «Ведмеже диво» німецького письменника та ілюстратора Вольфа Ерльбруха. Українському читачеві він відомий книжкою «Про малого крота, який хотів дізнатися, хто наклав йому на голову», що викликала широкий резонанс серед читачів ще до своєї появи і продовжує підтримувати дискусії стосовно доцільності існування дитячих книжок такої тематики.
За словами перекладачки Олександри Григоренко, книжки Ерльбруха підкупили її тим, що вони розраховані на людей різного віку. «Ти повністю розумієш, що це дитяча книжка, навіть певна вікова категорія, – ділиться Олександра, – але при цьому нема потреби перемикати реєстр сприйняття або спостерігати за якимось сюсюканням. І це надзвичайно приємне відчуття і під час читання, і під час перекладу».
Книжки дитячого арт-видавництва «Чорні вівці» можна знайти на стендах: 007 (галерея), 114 (двір), а також на розкладках «Видавництва 21»: 202, 36 (двір), 71 (проспект Свободи).
Відповісти на статтю