Міський фестиваль   «МІСТО, ЩО НАДИХАЄ»

Новини

Міський фестиваль «МІСТО, ЩО НАДИХАЄ»

Софія Ліщинська | 08.12.16 9:16:52

11 грудня 2016 року Львів святкуватиме першу річницю здобуття титулу - Місто літератури ЮНЕСКО. Це перше місто в Україні, що увійшло до Мережі креативних міст світу та долучилося до кластеру “Література”, який сьогодні налічує 22 міста з усього світу.
З цієї нагоди запрошуємо львів’ян та гостей міста відзначити першу річницю Львова як Міста літератури та учасника Мережі креативних міст ЮНЕСКО на літературному фестивалі «Місто, що надихає».

Коли: 9-10 грудня 2016 року
Де: Міський палац культури імені Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1).


В межах фестивалю на гостей чекатимуть літературні зустрічі, театральні дійства, насичена дитяча програма, дискусійні та освітні майданчики. Вхід на всі заходи фестивалю вільний (участь у тренінгах майданчику “Територія креативного мислення” вимагає попередньої реєстрації).
На відкритті фестивалю буде запрезентовано нову літературну премію міста, а також відбудеться нагородження кращих працівників культурної сфери Львова 2016 року.
Паралельно працюватимуть такі майданчики:
«Територія натхнення». Гостями літературного майданчику “Міста, що надихає” будуть:

...Юрій Винничук, Василь Габор, Мар’яна Савка, Юрко Прохасько, Остап Сливинський, Галина Вдовиченко, Гася Шиян, які презентуватимуть художньо-історично-туристичний путівник про Львів як літературне місто
...Оксана Дарморіз із презентацією результатів дослідницького проекту «Літературні імена: відновлення пам’яті», «Персоналії … без порохів»: літературне обличчя міста у постатях, їхніх життєвих історіях, літературних сторінках та дискусіях сьогодення”
...”Гільдія молодих літераторів Львова” - молоді та натхненні читатимуть свої тексти

«Територія креативного мислення”. Освітньо-проектний майданчик для працівників культурної сфери (музейних та бібліотечних працівників, культурних менеджерів і не тільки), що включатиме:

… дискусійні майданчики, освітні ініціативи та презентацію додаткових грантових та логістичних можливостей для культурних менеджерів різних спеціалізацій
… презентацію і обговорення навкололітературних проектів (“Література в дії”, “Їздець” та інші)
… тренінги зі стратегування культурних проектів, PR та комунікації, а також аналіз помилок та історій успіху

«Територія драматургії». Художнє слово, втілене у пластиці різних за стилем і меседжами театральних колективів, що представлять:
… вистави для найменших: «Принцеса, яка не вміла читати» (Театр-студія «Під мостом»), «Неслухняне кошеня» (Ляльковий театр для малюків)
… постановки неймовірних “бібліотечних” театрів: «Маленького принца» (Театр тіней “Світлячки) та “Повчальні історії” (за участі лялькового театру “Левеня”)
… інклюзивний перформанс із замкненими очима «Вихід із темряви» (за мотивами перекладу Івана Франка міфу про Деметру та Персефону)
… інклюзивну виставу "Не Без Не" від проекту «Пара-Тет» (за поезією Назара Гончара)
… та навіть “Зачаровану Десну” О.Довженка у виконанні студентів-акторів.


«Територія гри в літературу». Дитяча програма, в межах якої на дітей віком від 3 років чекають:
… численні майстер-класи (зокрема, каліграфія і малювання на папері, костюмовані театральні імпровізації та сміливі літературні експерименти, заглиблення в екзотичні культури й інші шаленства)
… зустрічі з письменниками та іншими книготворцями
… казкотерапія
… інтерактивна гра «Креативний щоденник» та ще багато-багато цікавого.

Ну і звісно, що за святкування без гучного концерту.
Фестиваль завершиться яскравою концертною програмою «Франко без порохів» у рамках відзначення ювілейного року Івана Франка (до 160-річчя від дня народження (28 травня 1856 р.) та до 100-річчя від дня смерті (27 серпня 1916 р.) У програмі:
➔ «Пашко BAND»,
➔ «Абу-Касимові капці»
➔ «ГИЧ Оркестр».
У рамах концерту відбудеться презентація проекту «Під маркою Івана Яковича» від «ГИЧ Оркестр» спільно із Офісом «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО».

Організатори:
Офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» / Сектор творчого розвитку Міського Палацу Культури ім. Г. Хоткевича
ГО «МІСТО ЛІТЕРАТУРИ»
Управління культури Львівської міської ради

Докладна програма нижче.

Програма фестивалю
«МІСТО, ЩО НАДИХАЄ»


9 грудня 2016

Концертний зал

11:00 - 13:00
Відкриття фестивалю:
● Презентація Літературної премії міста літератури
● Нагородження кращих працівників культурної сфери 2016 року
● Презентація відео- та анімаційного роликів міста літератури
● Міні-концерт “Викрадачі книг” від зразкового ансамблю сучасного танцю “Данс-клуб” (художній керівник Тетяна Польцева)

18:00 - 19:40
Вистава "Зачарована Десна" за О. Довженком. Виконують студенти-актори факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка (режисер-постановник Зоряна Дибовська, художній керівник Олексій Кравчук)


Територія літератури (к. 223)

13:00 - 14:00
Круглий стіл із представниками культурної сфери Львова та гостями із Мережі міст літератури ЮНЕСКО на тему: “Як жити у місті літератури?”

14:00 - 15:00
Презентація видань шрифтом Брайля та майстер-клас“Шрифт Брайля - спробувати може кожен” (виконавчий директор Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко)

15:30 - 16:30
Майстер-клас “Методика аудіодискрипціі візуальних творів та об'єктів для осіб з важкими порушеннями зору” (виконавчий директор Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко)

17:00 - 20:00
Презентація ілюстрованого художньо-енциклопедичного путівника про Львів як літературне місто “Місто, що надихає. Література” (спільний проект “Видавництва Старого Лева” та Офісу “Львів - місто літератури ЮНЕСКО) за участі Юрія Винничука, Василя Ґабора, Мар'яни Савки, Галини Вдовиченко, Юрка Прохаська, Гасі Шиян та Остапа Сливинського (модератор Ольга Муха)


Територія креативного мислення (к.209)

14:30 - 15:30
“Література в дії": презентація і відкрите обговорення всеукраїнського проекту (спікер Поліна Городиська)

16:00 - 18:30
“Освітні і туристичні проекти в літературі: як зробити це sexy. Інструменти і рекомендації від культурно-туристичного проекту “Їздець”. Тренінг для музейних працівників, бібліотекарів, культурних менеджерів (тренер Галина Танай)

Територія драматургії (к. 227)

14:00 - 15:00
Вистава “Неслухняне кошеня” (за уривком книги Галини Малик “Вуйко Йой і Лишиня”). Ляльковий театр для малюків Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва (режисер Марія Малецька)

15:30 - 16:00
Вистава «Маленький принц» Театру тіней «Світлячки» Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва (режисер Олена Піга, керівник Галина Труш)

16:30 - 17:30
Презентація збірки п'єс за мотивами творів українських письменників “Повчальні історії” за участі лялькового театру "Левеня" Центральної бібліотеки для дітей та юнацтва. У програмі презентації:
- виступ авторки-укладачки бібліотекарки Марії Малецької
- вистава з дидактичним акцентом «Як Вовчик навчився зубки берегти» за однойменною книгою Алли Сокіл
- майстер-клас з акторської майстерності «Чарівне перевтілення»18:00 - 20:00
Майстер-клас “НЕзвична історія”. Зразковий театр-студія “Під Мостом” (керівник студії Валерія Королишин)

Територія гри в літературу (к. 123)

16:00 - 18:00
Словесна гра “Абракадабра”. Зразковий театр-студія “Під Мостом” (керівник студії Валерія Королишин)

18:00 - 20:00
Майстер-клас з казкотерапії за кавою, чаєм із печивом, проводить дипломований в Європі психолог, майстер з арт-терапії Нонна Лі


Художня студія (к. 320)
17:00 - 19:00
Майстер-клас малювання на склі “Каліграфія не на папері” (художниця МПК ім. Г. Хоткевича Олена Зуєнко)

Дитяча зона (Холл)
13:00 - 20:00
Настільні ігри та літературні розмальовки для найменших (з дітьми працює аніматор).10 грудня 2016

Територія літератури (к. 223)
12:00 - 13:00
Майстер-клас “Хтось в акваріумі”: малюємо чарівних риб та створюємо власний акваріум за мотивами книжки “Хтось, або Водяне Серце” разом із художницею Марією Фойєю та письменницею Вікторією Амеліною (рекомендований вік - 3-7 років)

13:00 - 14:00
“Зобразити слово”. Творча розмова із ілюстраторами Творчої майстерні "Аґрафка" Романою Романишин та Андрієм Лесівим

14:00 - 15:30
“... без порохів”. Розмова-дискусія довкола літературних персоналій Львова: діяльність письменників, що жили у місті. За участі Андрія Павлишина, Юрка Прохаська, Данила Ільницького, Олесі Яремчук. Анонс спільного проекту ГО “Форум Видавців” та ГО “Місто Літератури”

15:30 - 17:00
“Літературні імена: відновлення пам'яті”. Візуальна презентація результатів культурологічного дослідницького проекту (спікер Оксана Дарморіз)

17:00 - 18:00
“Літератори, постраждалі за незалежність”. Вечір читання на підтримку турецької письменниці Аслі Ердоган та інших літературних політв'язнів світових режимів (кураторка Олеся Яремчук)

18:00 - 20:00
Гільдія Молодих Літераторів у Місті, що надихає. Новісторінки міського роману від Анни Косик, Андрія Фоменка та Дарії Лозовик.

Територія креативного мислення (к.209)

11:00 - 13:00
“Стратегії для інституцій культури: навіщо, хто і для кого”. Тренінг для працівників культурної сфери (тренер Ольга Гончар)

13:00 - 14:00
“Разом сила, або виявлення актуальних проблем проектів та спільний пошук рішень”. Тренінг для працівників культурної сфери (тренер Поліна Городиська)

15:00 - 16:30
Дискусія "Як "порахувати" культуру? Індикатори культурного впливу, кількісні чи якісні показники, приріст соціального капіталу? Якою може бути ККД культури? (модератор Ольга Муха)

16:30 - 19:30
“PR для інституцій культури: комунікація з аудиторією, медіа, партнерами. Формування кола друзів”. Тренінг для усіх працівників культурної сфери (тренер Ольга Гончар)


Територія драматургії (к. 227)
13:30 - 14:00
Вистава “Принцеса, яка не вміла читати”. Зразковий театр-студія “Під Мостом” (режисер Валерій Москаленко)

15:00 - 17:00
Інклюзивний перформанс із замкненими очима “Вихід із темряви”. Культурна асоціація "Новий Акрополь" (режисер Олена Лукіна, композитор Сергій Гаврилюк)

18:00 - 19:00
Вистава “Не Без Не” за поезією Назара Гончара. Соціально-інклюзивний проект "Пара-Тет" (режисер Олег Онещак)

Територія гри в літературу (к. 123)

12:00 - 13:30
“Що таке Японська?!” Цікава лекція та майстер-клас з оріґамі (викладач Анастасія Ворончихіна, Nihonbu.японський клуб)

14:00 - 16:00
Інтерактивний майстер-клас “Креативний щоденник”. Створи власну книгу від А до Я. Проводить письменниця та художниця Настя Введенська

16:00 - 17:00
Майстер-клас “Що у татка в бороді”. Створюємо бороди і наповнюємо їх змістом разом із поетом Жаком Жаб’є та художником Тарасом Кебом

17.00 - 19:00
Інтерактивний майстер-клас “Гра в поезію” поетесою-дослідницею Ебігейл Перрі із Нотінгем (National Videogame Arcade)

Дитяча зона (Холл)
12:00 - 20:00
Настільні ігри та літературні розмальовки для найменших (з дітьми працює аніматор).

17:00 - 17:30
Перформанс “Жива картина” Відтворення шедевру Леонардо да Вінчі «Мона Ліза» (Джоконда) відЦентральної бібліотеки для дітей та юнацтва. (Модель картини – Тетяна Литвиненко, гримери, костюмери - бібліотекарі Галина Труш та Олена Піга. Фотограф Галина Труш та Андрій Саган).

Концертний зал

20:00
Концертна програма «Франко без порохів» у рамках відзначення ювілейного року Івана Франка. У програмі:
➔ «Пашко BAND»,
➔ «Абу-Касимові капці»
➔ «ГИЧ Оркестр».

У рамах концерту відбудеться презентація проекту «Під маркою Івана Яковича» від «ГИЧ Оркестр» спільно із Офісом «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО».


Під час фестивалю постійно діють такі виставки:

- Фотопроект “Жива картина” відЦентральної бібліотеки для дітей та юнацтва (гримери, костюмери - бібліотекарі Галина Труш та Олена Піга. Фотограф Галина Труш та Андрій Саган)
- Виставка ілюстрацій “Франко без порохів” (ілюстрації - Михайло Огоновський, дизайн - Андрій Калита, ідеї сюжетів - Богдан Тихолоз)
- “25 письменників, що постраждали за незалежність” (кураторка та дизайнер - Софія Ліщинська)

Відповісти на статтю